Radostná novina

máme štěňátka

Radostná novina

Jak jistě víte, v těchto dnech jsme očekávali příchod Maritčiných štěňátek. Již v úterý večer nám Maritka svým chováním dávala najevo, že se ten důležitý okamžik blíží. Porod začal ve středu 17.3. po 11 hodině dopolední. První štěňáko přišlo na svět v 11:38 a byla to fenka s porodní váhou 146g. Následovala skoro hodinová pauza, během které, se Maritka pečlivě starala o svou prvorozenou dcerušku. Jako druhá se ve 12:30 narodila také fenka s váhou 124g. Poslední štěňátko se na světlo světa dostalo ve 13:13 a vážilo 166g. A byla to taktéž fenka. Maritka tedy porodila tři dcerušky, o které se náramně stará. Vše proběhlo bez komplikací a teď už záleží jen na tom, aby prospívaly jak štěňátka, tak maminka. 

Informace o matce štěňátek naleznete zde, informace o otci zde

 

  

Pokud máte zájem o štěňátko, pozorně čtěte:

 • hledáme pouze zodpovědné zájemce, pro které bude pes parťákem v každé situaci. Nedáme psa na dvorek, ani lidem, kteří ho budou kvůli dovolené odkládat v psích hotelech a podobně.
 • pokud máte o štěňátko zájem, bude nutné abyste za námi přijeli do Českého Krumlova, abychom se vzájemně poznali. Bez osobního setkání nebude rezervace možná. Toto platí i v současné situaci. Víme, že cestování je v tuto chvíli složité. Schůzky budeme navrhovat s termíny po Velikonocích. Uvidíme jaká v tu dobu budou platit omezení a podle toho situaci vyřešíme.
  Schůzky proběhnou v bezvadném zdravotním stavu všech zůčastněných, proto prosím pokud budete mít jakékoliv náznaky nemoci, domluvíme si schůzku v jiném termínu. To samé očekávejte od nás. Chceme, aby vše proběhlo v pohodě a bez rizik a my se mohli o štěňátka plnohodnotně postarat. 
 • závazné rezervace včetně záloh budeme přijímat, až po osobním setkání s vámi a následném našem výběru nové rodiny pro štěňátko. Do té doby vám fenku z pochopitelných důvodů slíbit nemůžeme.
 • v případě, že se rozhodnete za námi přijet, kontaktujte nás emailem na adresu: info@photobyradka.cz. Napište nám o sobě co nejvíce informací a zanechte nám na sebe kontakt. My se vám ozveme zpět. (Jsme velmi vytížení a všechen čas rozdělujeme mezi práci a naši smečku, na telefonu nás zastihnete jen zřídka - proto prosíme o psaní emailu).
 • Pokud jste nám již email psali a čekáte na narození štěňátek, prosíme napište nám informace o sobě znovu (klidně zkopírujte text původní). Psalo vás hodně a bude to pro naší lepší orientaci. Zároveň nevíme, zda někdo z vás už štěňátko nepořídil jinde. Proto prosíme kontaktujte první vy nás. Na základě vašich informačních emalů, si vás pozveme na schůzku. Určitě dobře chápete, že není možné se sejít s třiceti zájemci a proto na vašem úvodním emailu hodně záleží. Napište nám i telefonní číslo, je možné, že budeme volat o doplňující informace. Pořadí v jakém nás kontaktujete nerozhoduje, nespěchejte tedy ani na sebe, ani na nás. 
 • výstavy a chov nejsou podmínkou, hledáme milující domov
 • od nových majitelů vyžadujeme pravidelný kontakt, proto je důležité abychom se viděli a i lidsky si jak se říká "sedli". 
 • součástí kupní smlouvy bude podmínka, že se nebude krýt psem, nebo nakrývat fena, která nebude řádně uchovněna podle pravidel klubu chovatelů jezevčíků. Množírny a chov bez průkazu původu a pravidel klubu nepodporujeme. 
 • Záleží nám na tom, aby se naši odchovanci měli dobře po všech stránkách a s tím souvisí i krmivo, kterým budete pejska krmit. Rádi doporučíme, ale s granulemi ze supermarketu se nespokojíme. 
 • vězte, že momentální home office není výhodou. Pandemie jednoho dne skončí, ale parťák zůstane. Doporučujeme počítat s pár dny dovolené po příchodu nového člena do rodiny. 
 • Každý týden budeme na naše stránky přidávat fotografie feneček. Budete tak moci sledovat jak rostou.

Výběr nového domova štěňátek je pro nás důležitým a velmi zásadním krokem. 

Proto prosím vemte v potaz skutečnost, že první setkání není automaticky rezervace štěněte

Žijeme naší smečkou a chceme pro všechny ty nejskvělejší domovy ( páníčky, kteří je budou milovat nadevše) 

Nové domovy vybíráme my, a všem se kterými se potkáme, dáme včas vědět. 

Dejte nám prosím čas na odezvu. Máme plné ruce štěňátek! :-) 

Děkujeme Vám za pochopení a tlapku na to. 

Se štěněcím pozdravem, Lubomír a Radka Viktorínovi

                  

 Kontaktujte nás

Pro zaslání dotazu použijte formulář níže.